Proje hakkında

Suriye temelli bir sivil toplum örgütü olan Ghiras, savaştan zarar görmüş bölgede çocuk bakım ihtiyaçlarına ve çocukların karşılaştığı ciddi sorunlara dair farkındalık oluşturmak için çalışan bir kuruluş. Arapça’da ‘tomurcuk’ anlamına gelen Ghiras, Suriye mülteci krizinin ardından genel merkezini Türkiye’ye taşıdı. Bu taşınma sonucu, markayı tamamen yenileme ihtiyacı doğdu.

Markanın en baştan elden geçirilmesi gerekiyordu. Bu da markanın misyon ve global erişimini temsil edecek yeni bir isimle başlamak anlamına geliyordu. Magnetic, kuruluş için yeni bir isim oluşturmak adına yaratıcı bir isim bulma çalışması sürecini başlattı.  Sürecin sonunda, yeni bir marka doğdu: İngilizcede Children of One World ve Türkçede Bir Dünya Çocuk Derneği. Yeni isim, markanın tüm malzemelerinde kullanılacak yeni bir logo ihtiyacı oluşturdu.

Magnetic, yeniden markalaştırma sürecine anahtar teslim bir çözüm üretti. Bir Dünya Çocuk Derneği’nin (önceki adı Ghiras) tüm kurumsal sunumları, yıllık rapor ve e-posta şablonları, yeni marka tarzıyla uyumlu şekilde yeniden üretildi.  Genel olarak, Magnetic, felaket koşullarına maruz kalmış çocuklara yardım sağlama girişimlerinde kuruluşa destek olmak için tam ve geniş çapta bir tasarım ve iletişim danışmanlık hizmeti sundu.

  • White Facebook Icon
  • White Instagram Icon
  • White Twitter Icon
  • White YouTube Icon
  • White Pinterest Icon
  • White LinkedIn Icon

Bu sitede sitede çerezlere yer verilmektedir.
Sitede gezinmeye devam ederek kullanım koşullarımızı ve çerez politikamızı kabul etmiş bulunuyorsunuz.

 

 © Magnetic Reklam İletişim Tasarım Danışmanlık Hizmetleri San. ve Tic. Ltd Şti

Magnetic'in yazılı izni olmadan hiçbir içerik çogaltılamaz.